مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر

هنرمندان بوشهری متضرر شده از کرونا مشمول بیمه بیکاری می‌شوند

بوشهری ها | مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنرمندان بیکار شده در اثر شیوع ویروس کرونا مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

بوشهری هامدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنرمندان بیکار شده در اثر شیوع ویروس کرونا مشمول دریافت بیمه بیکاری می‌شوند.

فاطمه کرمپور چهارشنبه در این رابطه اظهار کرد: آن دسته از اهالی فرهنگ و هنر که با شیوع کرونا از کار خود بیکار و کارگاه آنها تعطیل و  آسیب دیدند، می‌توانند با مراجعه به سایت  Bimebikari.mcls.gov.ir  برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: افرادی که زیر یک سال سوابق بیمه در سال ۹۸ دارند در راستای ماده ۲ و بند ب ماده ۶ قانون بیمه بیکاری باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس http://Bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند که مهلت ۳۰ روزه آنان رد نشود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت:  تمام مشاغلی که بصورت مستقیم به واسطه  شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شده و کارگران آنان بیکار شدند شامل قانون  بیمه بیکاری می‌شوند.

کرمپور یادآورشد: تمامی کسانی که در سامانه فوق ثبت نام می‌کنند حتما علت بیکاری را گزینه  حوادث غیر مترقبه انتخاب کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های  خود گفت: ضروری است مردم فهیم بوشهر در  روز طبیعت با تداوم کمپین «در خانه بمانیم» نهایت همکاری را با مسئولان  داشته باشند تا قطع زنجیره انتقال کرونا و در نتیجه سلامت جامعه و افراد تضمین شود. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر  با اشاره به توجه به لزوم حفظ آئین‌ها، آداب و رسوم ملی و مذهبی گفت: امسال با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا شرایط ویژه‌ای ایجاد شده که نیاز است با ماندن در خانه به قطع زنجیره این ویروس کمک شود.
 
کرمپور تاکید کرد: از هم‌استانی‌هایی که کرونا را جدی نگرفتند انتظار است به توصیه‌های کادر درمان عمل کنند.
 
وی همچنین از اهالی رسانه،خبرنگاران و هنرمندانی که در کنار کادر درمان استان با جانبازی اخبار را به اطلاع عمومی می‌رسانند قدردانی کرد.

 

افراشته 2

کلیدواژه

کرونا

هنرمندان

فاطمه کرمپور

ارسال نظرات

captcha
افراشته نظرسنجی
طلوع دانش