سیاست / شناسه خبر: 63259 / تاریخ انتشار : 1400/2/7 14:44
|
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان بوشهر:

دانش آموزان تا 22 خرداد، کتاب های درسی خود را سفارش دهند

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: دانش آموزان تا 22 خرداد فرصت دارند کتاب های درسی خود را برای سال تحصیلی 1401-1400سفارش دهند.

به گزارش بوشهری ها،غلامرضا دانش فر در گفتگو با پیام عسلویه اظهار کرد:  ثبت سفارش کتب درسی میان پایه ها برای تحصیلی 1401-1400 از 22 فروردین شروع شده و تا 22 خرداد ادامه دارد.

وی ادامه داد: سفارش کتب به دو روش انفرادی و گروهی و از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می شود.
دانش‌فر افزود: با توجه به اینکه از 23 خرداد اطلاعات دانش آموزان از سامانه سناد به سامانه سیدا منتقل می شود، چنانچه دانش آموزی اقدام به سفارش نکوده باشد ، با مشکل تامین کتاب مواجه می شود.
معاون  پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان بوشهر در خصوص کتاب های پایه های ورودی پایه‌های تحصیلی عنوان کرد:  ثبت سفارش پایه های اول، هفتم و دهم به عنوان پایه های ورودی دوره های تحصیلی  از 6 تیر شروع می شود.
وی ادامه داد:  مدیران مدارس موظف هستند از طریق سامانه مربوطه، نسبت به ثبت سفارش گروهی دانش آموزان اقدام کنند.
دانش‌فر بیان کرد: اگر اولیا و دانش آموزان تمایل به ثبت سفارش انفرادی داشته باشند، شماره ملی به عنوان کاربری و 6 رقم سریال شناسنامه به عنوان ورود تعریف شده است.
معاون  پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان بوشهر  افزود: قیمت کتاب همان قیمت مصوبی است که در سامانه مشخص شده و مدارس حق گرفتن وجه اضافی بابت کتاب از دانش‌آموزان را ندارند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ثبت سفارش در مقطع فعلی با فرض قبولی دانش آموز انجام می شود، اگر دانش آموزی موفق به قبولی در پایه فعلی نشود و یا مدرسه و یا رشته تحصیلی  خود را تغییر دهد، از 12 تیر تا پایان شهریور فرصت ویرایش سفارش خود را دارد.
دانش‌فر گفت: توزیع کتب درسی در نیمه دوم شهریور انجام می شود و کتاب‌ها در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرند.
معاون  پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان بوشهر افزود:  دانش آموزانی که فقط یک یا چندکتاب درسی نیاز دارند می توانند از 17 مهر، کتاب های مورد نظر خود را سفارش دهند.
وی در پایان عنوان کرد:  عدم ثبت سفارش و عدم اصلاح سفارش مهمترین چالش در تامین توزیع کتب درسی است که امیدواریم مدیران مدارس و خانواده ها نسبت به این مهم، اهتمام داشته باشند تا با مشکل تامین کتاب مواجه نشوند.

کلیدواژه

کتاب درسی

خرید کتاب درسی

ارسال نظرات

captcha
عید سعید فطر مبارک
روز پتروشیمی
بانک سپه
طلوع دانش